Zamek w Szymbarku ma nowego właściciela. Licytację komorniczą zamku wygrała warszawska Spółka z o.o. IBC Investments, reprezentowana przez prezesa Grzegorza Słyszyka. Do walki o nieruchomość przystąpił także biznesmen z Mławy, który jednak nie przebił oferty Słyszyka. Zamek w Szymbarku został wylicytowany za kwotę 1 830 000 złotych.

Licytacja Zamku w Szymbarku odbyła się w środę 7 marca 2018 r. w Sądzie Rejonowym w Iławie. Zainteresowanych kupnem było dwóch inwestorów. Przypomnijmy, że cena wywoławcza szymbarskiego zamku wraz z budynkiem mieszkalnym, budynkami gospodarczymi oraz działkami o powierzchni 12,75 ha, wynosiła 1 464 750 złotych, a szacunkowa wartość 1 953 000 złotych.

Zamek w Szymbarku to bez wątpienia miejsce, które ma w sobie potencjał. Wszyscy liczymy na to, że zostanie on dobrze wykorzystany przez inwestorów. Jaka przyszłość czeka zamek w Szymbarku? Czy powstanie tu hotel? A może muzeum? Grzegorz Słyszyk, prezes Spółki z o.o. IBC Investments, na razie nie zdradza szczegółów. Podkreśla jednak, że zamek w Szymbarku ma łączyć funkcję historyczną i komercyjną, a także być centrum różnych ciekawych wydarzeń i inicjatyw.

Więcej o zamku w Szymbarku przeczytacie TUTAJ

Źródło: ilawa.wm.pl