Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie chce już od roku akademickiego 2020/21 uruchomić na Wydziale Nauk Społecznych kształcenie na kierunku psychologia.

 
Marzenia o utworzeniu na UWM w Olsztynie kierunku psychologia pojawiły się już wiele lat temu. Zaangażowanie wielu osób z kadry naukowej Olsztyna w projekt stworzenia kierunku psychologicznego wydaje się, że w końcu przyniosły spodziewane efekty. Możliwe, że nowy kierunek kształcenia pojawi się w ofercie olsztyńskiego uniwersytetu już od roku akademickiego 2020/21. Jednak ze względu na panującą obecnie pandemię koronawirusa trudno powiedzieć, czy termin rozpoczęcia kształcenia psychologów w Olsztynie nie zostanie przesunięty, bo – z jednej strony – trudno powiedzieć czy wszelkie procedury zostaną dopełnione, a z drugiej strony w tej chwili tak naprawdę trudno przewidzieć w jakiej formie i czy w ogóle od października rozpoczną się zajęcia na „starych” kierunkach UWM, nie mówiąc o nowych.
 
Nowy kierunek pojawić się ma w ofercie kształcenia Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, który będzie realizował program kształcenia przy współpracy z innymi wydziałami olsztyńskiego uniwersytetu.

Źródło: http://www.uwm.edu.pl/egazeta/uwm-przygotowuje-sie-do-otwarcia-kierunku-psychologia

Zobacz też: https://psychodynamika.olsztyn.pl/