Po wielomiesięcznej modernizacji w miniony wtorek otwarty został kolejowy dworzec Olsztyn Zachodni. Inwestycja pochłonęła w sumie środki w wysokości ok. 3 milionów złotych. Modernizacja sfinansowana została z dotacji z budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP.

Kolejowy dworzec Olsztyn Zachodni może być teraz wizytówką Olsztyna. Olsztyn Zachodni to niewielki, ale funkcjonalny, estetyczny i przystosowany dla osób niepełnosprawnych nowoczesny dworzec kolejowy zlokalizowany w okolicach olsztyńskiego Starego Miasta i Jeziora Długiego.

W ramach modernizacji dworca zachodniego, między innymi,  odnowiono elewację i wnętrze dworca, dokonano wymiany okien oraz wszystkich instalacji. Odnowiono także powierzchnie w pobliżu budynku dworca: tereny zielone, ławki i siedziska dla podróżnych, stworzono nowe miejsca postojowe, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

Jak zapewnia PKP odnowienie olsztyńskiego dworca zachodniego to nie ostatnia inwestycja PKP w regionie. Trwają przygotowania do modernizacji dworca Olsztyn Główny, a także dworców w Nidzicy, Olsztynku i Szczytnie.

Dworzec Olsztyn Zachodni obsługuje osoby podróżujące w kierunku zachodnim i południowym (Kraków – Warszawa – Działdowo; Szczecin – Gdynia – Elbląg; Wrocław – Poznań, Toruń, Iława).

Źródło: rozklad-pkp.pl