Dzisiaj w Słupsku na Pomorzu dojdzie do niezwykłego wydarzenia. Prezydent miasta udzieli dziesięciu ślubów jednocześnie, a transmisję będzie można oglądać na żywo w internecie.

Słupsk powoli staje się polską stolicą ślubów lub jak mówią niektórzy „polskim Las Vegas”.  Na ceremonię zawarcia związku małżeńskiego przyjeżdżają tu pary z całej Polski, pragnące, aby ślubu udzielił im prezydent Słupska Robert Biedroń. A ten w czasie czteroletniej kadencji połączył już ponad 150 par.

Po raz ostatni w tej kadencji taka ceremonia odbędzie się w sobotę 25 sierpnia. I będzie wyjątkowa, bowiem tego dnia i w tym samym czasie ślub zostanie udzielony aż dziesięciu parom z całej Polski, między innymi ze Słupska, Krakowa, Warszawy, Piaseczna, Torunia i Bydgoszczy. Ślubu na dziesięć par jeszcze w Polsce nie było, więc Słupsk pobije dziś ślubny rekord Polski. A wszystko to będzie można obejrzeć dzięki internetowej transmisji na facebookowym profilu Roberta Biedronia.

Tu trzeba by zadać pytanie, dlaczego „polskim Las Vegas” staje się Słupsk, a nie jakaś miejscowość na Warmii i Mazurach? Przecież ślub na Mazurach mógłby być pod każdym względem atrakcyjniejszy niż taka uroczystość w Słupsku. Na Mazurach mamy wyjątkową przyrodę i świetną bazę turystyczną. Mając bardzo dobrze rozbudowaną bazę hotelową i gastronomiczną wiele miejscowości na Warmii i Mazurach mogłoby stać się polską stolicą ślubów, a dzięki temu przedłużyć sezon turystyczny z dwóch miesięcy do całego roku.

Brak jest jednak odpowiedniego pomysłu, a może chęci poszczególnych samorządów. A być może i jednego i drugiego. Przecież Olsztyn, Giżycko, Ełk, Mrągowo i wiele innych – większych czy mniejszych – miejscowości na Warmii i Mazurach ma w sobie potencjał, aby przy odpowiedniej oprawie przyjeżdżały tu zawrzeć związek małżeński pary z całego kraju. Byłoby to z korzyścią dla wszystkich. Więcej pieniędzy by trafiało do lokalnych budżetów gmin, a lokalna społeczność mogłaby na tysiącach turystów przyjeżdżających także po sezonie zarabiać dodatkowe pieniądze.

Na razie jednak polskie Las Vegas jest w Słupsku. A ślub na 10 par będzie można oglądać na facebookowym profilu Roberta Biedronia od godz. 13.00, który znajdziecie – tutaj.

 

 


Źródło: DJ na wesele – NowoczesneWesele.net