Ślub w plenerze to jeden z tych trendów weselnych, które z roku na rok są coraz silniejsze. Plener to wyśmienity sposób na to, aby ślub był naprawdę niezwykły, wyjątkowy i niezapomniany.

Ślub w plenerze leży w sferze marzeń zwłaszcza dla pokolenia Polaków wychowanych na amerykańskich filmach w czasach, gdy w Polsce możliwości organizacji plenerowego ślubu były niezwykle ograniczone. Bowiem jeszcze kilka lat temu organizacja plenerowego ślubu była w naszym kraju niemożliwa ze względów prawnych. Polskie prawo dopuszczało możliwość zawarcia związku małżeńskiego poza urzędem stanu cywilnego jedynie w wyjątkowych przypadkach, takich jak choroba lub pobyt w zakładzie karnym. Od 2015 roku, po zmianie przepisów, ślub może odbyć się niemal w każdym miejscu, które gwarantuje zachowanie uroczystej formy jego zawarcia oraz bezpieczeństwo osób obecnych na ceremonii. Dzięki temu na złożenie sobie przez Parę Młodą przysięgi małżeńskiej oraz organizację przyjęcia weselnego w plenerze decyduje się coraz więcej par.

Ślub w plenerze na Warmii i Mazurach?

Warmia i Mazury aż roją się od wyjątkowych miejsc, które idealnie nadają się do organizacji plenerowego ślubu i wesela. Hotele, ośrodki wypoczynkowe czy gospodarstwa agroturystyczne położone na brzegu jeziora czy na skraju lasu są tego dobitnym przykładem. Bez problemu znajdziemy takie miejsca i to w różnych standardzie i przedziale cenowym, od ociekających luksusem hoteli po dużo skromniejsze, ale też niezwykle urocze i jednocześnie mniej nadwyrężający weselny budżet miejsca.

Ile kosztuje ślub i wesele w plenerze?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście niemożliwa, bowiem koszt zależy od bardzo wielu czynników, takich jak wybór miejsca, ilość gości, wyboru DJ na wesele lub zespołu, menu weselnego itp. Jedynym stałym i niezmiennym elementem ślubno-weselnego budżetu jest tzw. opłata dodatkowa za udział kierownika urzędu stanu cywilnego w ceremonii, która wynosi 1000 zł oraz opłata za wydanie aktu małżeństwa wynosząca 84 zł.

 


Źródło: nowoczesnewesele.net