Co jakiś czas w różnego rodzaju portalach pojawiają się informacje, że IKEA zamierza otworzyć swój salon na terenie Olsztyna. Jednak za każdym razem taka wiadomość okazuje się tzw. fake newsem, czyli po prostu jest informacją niezgodną z prawdą. Jednak – mimo braku salonu Ikei – mieszkańcy Olsztyna i innych rejonów Warmii i Mazur mają możliwość robienia zakupów w IKEA. I to nawet bez wychodzenia z domu.

Po pierwsze mieszkańcy Olsztyna mogą zamówić meble z IKEA bezpośrednio przez stronę internetową IKEA. Taka przyjemność kosztuje niecałe 50 zł, nie jest więc przesadnie droga. Jednak ta cena dostawy dotyczy wyłącznie miasta Olsztyn (dostawa do innych miejscowości Warmii i Mazur kosztuje już o wiele więcej), a po drugie na chwilę obecną z usługi „Meble przez internet” wyłączony jest szereg produktów znajdujących się w asortymencie salonów IKEA w Polsce. Jeśli więc mieszkamy poza Olsztynem lub chcemy zamówić produkty nie znajdujące się na liście artykułów, które są przez IKEA dostarczane własnym transportem, wówczas najlepszą (a niekiedy jedyną) opcją jest skorzystanie z jednej z firm oferujących transport produktów z IKEA. Taką właśnie firmą, które dowozi na zamówienie zakupy z IKEA do Olsztyna i niemal na cały obszar Warmii i Mazur, jest firma Quick z podolsztyńskiego Dobrego Miasta bądz olsztyńska firma Nash.

Działanie firm transportowych oferujących dostawę produktów ze sklepów IKEA jest bardzo prosta. Firma zbiera zamówienia na produkty, które chcemy kupić (np. poprzez formularz zamówienia na stronie internetowej), dokonuje w naszym imieniu zakupów w IKEA oraz przywozi zamówiony towar, za który płacimy przy odbiorze zamówienia kwotę widniejącą na fakturze z IKEA oraz dodatkową opłatę za dostawę produktów. Działa to wszystko z niemal dziecinną prostotą i w tym tkwi właśnie sukces tego typu firm jak Quick z Dobrego Miasta, bowiem w skali całej Polski jest  tego rodzaju firm co najmniej kilkadziesiąt.

Czy lepiej zamówić produkty z IKEA bezpośrednio przez stronę internetową firmy, jechać na zakupy do najbliższego salonu (czyli do Gdańska lub Warszawy), czy najlepszą opcją jest skorzystanie z usług takich firm jak Quick z Dobrego Miasta? Każda z tych opcji ma swoje niewątpliwe zalety. A wybór tego optymalnego sposobu na zakupy w IKEA będzie różnił się w zależności od tego gdzie mieszkamy, ile mamy czasu, co chcemy kupić w IKEA oraz ile za zakupy jesteśmy w stanie zapłacić.