Czasami człowiek musi, inaczej się udusi… Parafrazując słowa znanej piosenki wykonywanej przez Jerzego Stuhra można by odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto odwiedzać Warmię i Mazury. Lasy, jeziora, świeże powietrze a zarazem coraz lepsza infrastruktura turystyczna sprawiają, że Warmia i Mazury to regiony w których naprawdę można odetchnąć od uciążliwego życia w dużym mieście.

Na Warmii i Mazurach, nawet w największych miastach regionu Olsztynie, Ełku czy Giżycku życie płynie dużo wolniej niż w największych polskich miastach. Bliskość przyrody okalającej nasz region dostępnej na wyciągnięcie ręki z każdego niemal zakątka Warmii i Mazur jest czymś rzadko spotykanym we współczesnym świecie. Często dopiero przyjeżdżając na Warmię i Mazury zaczyna się dostrzegać walory regionu i to, że tu naprawdę powietrze jest inne i oddycha się nim inaczej niż w Warszawie i że siedząc przy ognisku nad jeziorem serce zaczyna bić innym rytmem. Wielu do tych zalet Warmii i Mazur na dobre przekonuje się także dopiero po powrocie do domów. Kiedy okazuje się już po kilku wdechach, że powietrze w centrum dużego miasta naprawdę śmierdzi, a Pola Mokotowskie choć są zielone, to jednak nigdzie nie można się skryć przed okalającym zieleń zgiełkiem miasta.

Zapraszamy na Warmię i Mazury. Przyjeżdżajcie tu z polskich miast na weekend, krótki lub dłuższy urlop. Przyjeżdżajcie choć raz na jakiś czas. Wtedy, kiedy już musicie oraz wówczas, kiedy jeszcze robicie to bez wewnętrznego przymusu. Odwiedzajcie warmińskie wioski, mazurskie miasteczka czy pełen kultury Olsztyn, czyli O!Gród z natury. Zachęcamy serdecznie bo naprawdę warto!