Nie potrzeba wielkich pieniędzy by przeżyć wspaniałą wakacyjną żeglarską przygodę. Dzięki czarterowi jachtów na Mazurach jest ona dostępna niemal dla każdego i to w przystępnej cenie!

Wielu z nas marzy o żeglowaniu po morzach i oceanach. Pierwszym krokiem o doskonałym wstępnym przygotowaniem do tego może być żeglowanie po Mazurach – taka rozrywka jest dostępna niemal dla każdego i to w zasadzie od ręki. Czarter jachtów na Mazurach jest też doskonałym miejscem do rozpoczęcia przygody z żeglarstwem z tego względu, że na Mazurach nie mamy tak wielkiej fali jak na morzu i ze względu na to, żeglowanie jest dla początkujących żeglarzy stosunkowo bezpieczne.

Jakie możliwości daje czarter jachtów na Mazurach

Mazury – a w zasadzie Kraina Wielkich Jezior Mazurskich daje możliwość spędzenia wyjątkowego czasu w wyjątkowych okolicznościach przyrody – nie od dziś wszak wiadomo, że Mazury to nasz cud natury, a szlak Wielkich Jezior Mazurskich – dzięki wielu jeziorom i systemowi łączących je kanałów rozciąga się na długość ponad 100 kilometrów i ciągnie się od jeziora Nidzkie, Bełdany, Mikołajskie, Tałty, Tałtowisko, Szymon, Jagodne, Boczne, Niegocin, Kisajno, Dargin, Kirsajty i Mamry. Mazurski szlak kończy się na kanale w Węgorzewie. Dokładna długość szlaku wynosi 111 km. Na szlaku znajdują się, między innymi, piękne i warte odwiedzenia miasta, jak Giżycko, Mikołajki, Ryn, Ruciane Nida i Węgorzewo.

Z roku na rok na szlaku mazurskim osoby korzystające z czarteru jachtów mogą się cieszyć z coraz lepszej infrastruktury żeglarskiej. Perłą w koronie jest nowoczesny, duży port Ekomarina w Giżycku – mieście cieszącym się nieoficjalnym mianem mazurskiej stolicy żeglarstwa.

Czarter jachtów Mazury

Czarter jachtów na Mazurach – zdj. piraci.com.pl

Ile kosztuje czarter jachtów na Mazurach

Wbrew pozorom czarter jachtów na Mazurach nie jest bardzo drogi. Przykładowo – czarter nowoczesnego jachtu Antila 27 (którym jednocześnie żeglować może nawet do 8 osób, wygodnie 5-6) – kosztuje około 500-600 złotych za dobę (w szczycie sezonu). W sezonie niskim (czerwiec i wrzesień) – koszt ten spada do około 400 złotych za dobę. Nawet doliczając do tego opłaty portowe (jeśli cumujemy na nocy w porcie lub chcemy zostać na dłużej w jednym porcie) wynoszące 30-50 złotych za dobę – koszty te są jak najbardziej porównywalne z nocowaniem w hotelach.

Więcej na stronie internetowej firmy oferującej czarter jachtów na Mazurach: https://piraci.com.pl/

Jakie jest wyposażenie jachtów

Mazurskie jachty to pływające mieszkania wyposażone we wszystko, co potrzebne do życia i mieszkania. Znajdziemy tam sypialnie, wyposażone kuchnie, łazienkę i WC czy telewizor, a także ogrzewanie, które może być przydatne poza sezonem i w chłodniejsze letnie noce.

/Artykuł sponsorowany/