Kto w czasie wycieczki po Warmii i Mazurach będzie chciał spędzić czas w pięknym otoczeniu, a przy okazji poszerzyć swą wiedzę na temat historii, ten z pewnością doceni Bartoszyce. To miasto ma się czym pochwalić, a turystom zaglądającym na jego teren nuda z pewnością nie zagrozi. Jakie atrakcje zasługują tu na uznanie?

Choć Bartoszyce zostały poważnie zniszczone podczas II wojny światowej, na terenie miasta zachowało się kilka cennych pamiątek z dawnych czasów. Do tych najcenniejszych zaliczają się pruskie kamienie kultowe, kamienne baby pruskie, będące najstarszymi zabytkami na terenie Bartoszyc. W trakcie wycieczki po tym mieście warto też odwiedzić kościół św. Jana Ewangelisty, którego historia zaczyna się w pierwszej połowie XIV stulecia. Kto zajrzy do jego wnętrza, ten będzie mógł ujrzeć cenne dzieło sztuki sakralnej – gotycką scenę „Ukrzyżowania”. Pozostałości dawnych murów miejskich, zabytkowe spichlerze oraz pochodzący z XV wieku kościół św. Jana Chrzciciela, Brama Lidzbarska  – oto kolejne atrakcje, którym w trakcie zwiedzania Bartoszyc warto się uważniej przyjrzeć.

Bartoszyce to niewątpliwie miasto warte uwagi. Jeśli wybierasz się na Warmię i Mazury – odwiedź również to niewielkie, ale bardzo przyjemne miasto.