Popularny serwis wynajmu mieszkań i apartamentów AirBNB ma problemy. Paryż domaga się od niego zapłaty 2.5 miliona euro za wynajem nielegalnych apartamentów w Paryżu.

Według władz Paryża w serwisie AirBNB wynajmowane są turystom mieszkania i apartamenty wbrew wprowadzonemu niedawno w tym mieście prawu. Według obowiązującego prawa prywatne mieszkania i apartamenty mogą być wynajmowane turystom (w wynajmie krótkoterminowym) maksymalnie przez okres 120 dni w roku.

Warto dodać, że z serwisem AirBNB walczą też inne miasta turystyczne. Berlin, Barcelona, Helsinki, Amsterdam i Majorka już wprowadziły prawa ograniczające turystyczny wynajem krótkoterminowy mieszkań i apartamentów, przez co utrudniły działanie serwisu airbnb i podobnych.

AirBNB to najpopularniejsza obecnie na świecie platforma prywatnych wynajmów turystycznych noclegów. Roczne przychody platformy sięgają kilku miliardów dolarów. Warto nadmienić, że serwis ten cieszy się coraz większym uznaniem w Polsce. Na Warmii i Mazurach z każdym rokiem przybywa obiektów oferujących swoje usługi właśnie za pośrednictwem tego portalu. Obecnie znajdziemy ponad 300 takich obiektów. Głównie są to mieszkania i apartamenty.