Na placu przy hali widowiskowo – sportowej “Urania” w Olsztynie odbył się XXV festyn pszczelarski “Pszczoły i miód”.

W trakcie festynu pszczelarskiego można było zaopatrzyć się w miody z lokalnych pasiek w niewygórowanych cenach (30-35 za duży słoik). Festyn był też okazją do rozdania odznaczeń branżowych dla zasłużonych pszczelarzy. W trakcie imprezy odbywały się także: pokaz wirowania miodu, konkurs dla dzieci oraz degustacja miodu. Można też było posłuchać ciekawostek pszczelarskich oraz informacji o produktach pszczelich.

Organizatorem festynu “Pszczoły i miód” było Rejonowe Koło Pszczelarzy w Olsztynie przy współpracy z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Olsztynie, olsztyńskim Urzędem Miasta oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie.

 

Festyn pszczelarski pszczoły i miód

Festyn pszczelarski to dobra okazja do nabycia miodów i innych produktów pszczelich bezpośrednio od pszczelarzy z naszego regionu. Przykładowe ceny: miód wielokwiatowy – 30 zł (za słoik 0.9 litra), miód lipowy 35 zł, miód leśny 35 zł, miód gryczany 35 zł, pierzga 20 zł (za 100 gram), pyłek kwiatowy 15 zł (za 0.5 kg), propolis 15 zł (za 50 gram);  fot. Paweł Jabłoński

 

Festyn pszczelarski Pszczoły i miód Olsztyn

Festyn pszczelarski był dobrą okazją do wyróżnienia zasłużonych pszczelarzy. Wyróżnieni zostali: Tadeusz Miciuta, Dariusz Napierała, Jan Łukaszuk, Józef Głowiński i Andrzej Puchalski.

 

Festyn pszczelarski "Pszczoły i miód" Olsztyn

Festyn nie cieszył się dużym zainteresowaniem olsztynian, fot. Paweł Jabłoński