Mamy co prawda początek lutego i może się wydawać, że do wiosny, a co za tym idzie rozpoczęcia prac w ogrodzie jeszcze wiele czasu. Nic bardziej mylnego. Wiosenne prace w ogrodzie należy zacząć już na przełomie stycznia i lutego. Sprawdź jak przygotować swój ogród do nowego sezonu.

Już teraz, na przełomie stycznia i lutego należy wykonać bielenie drzew owocowych, takich jak jabłonie, grusze, śliwy czy wiśnie. Bielenie wapnem jest wykonywane w celu opóźnienia ich wegetacji, gdyż wybielone pnie drzew odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu drzewo się wolniej nagrzewa. Warto pamiętać, że bielenie działa także przeciwgrzybicznie. Luty to też tradycyjnie dobry czas na przycinanie drzew owocowych. Tu trzeba jednak pamiętać, że jeśli jest duży mróz należy z przycinaniem poczekać do czasu, gdy temperatury będą oscylować wokół zera stopni.

Nieco później – pod koniec lutego lub w marcu powinno się przejść do przycinania krzewów, takich jak agrest, porzeczka malina. Jeszcze później przycinamy byliny i róże rabatowe. W marcu można także pomyśleć o odpowiednim zasileniu gleby nawozem, który pobudziłby rośliny do wzrostu i uzupełnił glebę w odpowiednie składniki mineralne. Warto mieć na uwadze, że optymalne przygotowanie gleby to jedna z najważniejszych czynności jakie powinniśmy przeprowadzić poza sezonem – zarówno późną jesienią jak i wczesną wiosną.

Osobnym tematem jest zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia do pracy w ogrodzie. Oczywiście w sklepach ogrodniczych i supermarketach budowlanych bez problemu znajdziemy pełny asortyment sprzętu ogrodniczego. Nie zawsze jednak sprzęt ogrodowy trzeba kupować. Dobrym rozwiązaniem może być także skorzystanie z oferty licznych wypożyczalni sprzętu ogrodowego. Dotyczy to zwłaszcza najwyższej klasy sprzętu, który wykorzystywany jest 1-2 razy w roku. Zamiast kupować sprzęt, który będzie używany raz na kilka miesięcy, można w bardzo przystępnej cenie wypożyczyć profesjonalny sprzęt. Urządzenia do prac ogrodniczych oferowane są często także w wypożyczalniach sprzętu budowlanego, które niekiedy uzupełniają posiadany asortyment sprzętu o urządzenia do pracy w ogrodzie.

Zobacz więcej: https://wypozyczmnieciechanow.pl/