Już 1 maja w Giżycku odbędzie się tradycyjne wielkie otwarcie sezonu. To jedna z najpopularniejszych imprez żeglarskich na Mazurach, która będzie częścią Dni Giżycka (30 kwietnia – 3 maja).

Wielkie Otwarcie sezonu to jedna z najpopularniejszych imprez w Giżycku, będąca wprowadzeniem do wielu emocjonujących imprez żeglarskich, które co roku odbywają się na naszych stołecznych Mazurach. W związku z trwającym remontem Kanału Łuczańskiego tegoroczne wielkie otwarcie odbędzie się w zmienionym miejscu. Tym razem otwarcie sezonu kręci się wokół Ekomariny, plaży miejskiej i dostępu do portu. Korzystając z okazji zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszymi usługami czarteru jachtów.

Wielkie otwarcie sezonu to część czterodniowych Dni Giżycka, które odbędą się w długi weekend majowy – od niedzieli 30 kwietnia do środy 3 maja. Wydarzenie rozpocznie koncert Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i Kwartetu Smyczkowego (30 kwietnia, Kościół Ewangelicko-Augsburski, koncert biletowany).

W poniedziałek 1 maja o godzinie 10:00 w pobliżu Ekomariny i Plaży Miejskiej odbędzie się wielkie otwarcie sezonu (parada łodzi rozpocznie się o 10:45), a o godzinie 12:00 odbędzie się „bardzo kulturalny piknik” w Pasażu Portowym rozpoczyna się występami lokalnych artystów, zespołów szantowych, rockowych i orkiestr rozrywkowych. Nie zabraknie także spektakli teatralnych, pokazów ogniowych i pirotechnicznych oraz teatru ulicznego z udziałem szczudeł i żonglerów. Dodatkowo przez cały czas trwania imprezy goście będą mogli wspólnie z publicznością cieszyć się dmuchanym placem zabaw dla dzieci, animacjami, warsztatami i grami interaktywnymi.

Dzień Giżyckiej zakończy się w środę 3 maja koncertem na Placu Piłsudskiego z udziałem Dawida Kwiatkowskiego i rapera Sariusa.

Zobacz także:

Kalendarz imprez Giżycko

Kalendarz imprez Mazury

 


Źródło: https://gizycko.pl/dni-gizycka-plan-na-majowke-w-gizycku/