KALENDARZ IMPREZ MAZURY

Sprawdź wydarzenia, eventy, imprezy sportowe, koncerty na Warmii i Mazurach! Wszystkie imprezy w jednym kalendarzu imprez na Mazurach i Warmii!

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Bój o Twierdzę Boyen – Operacja Boyen Giżycko

Sierpień 11, 2018

1PLN – 30PLN
Bitwa - rekonstrukcja

Święto Twierdzy Boyen w ramach Operacji Boyen 2018 odbędzie się w dniach 9 – 12 sierpnia (czwartek – niedziela) na terenie Twierdzy Boyen w Giżycku. Centralnym punktem programu będzie Bój o Twierdzę Boyen – wielka inscenizacja historyczna, która odbędzie się w sobotę 11 sierpnia.

Operacja Boyen 2018 to wyjątkowa, dynamiczna rekonstrukcja ukazujące realia frontu wschodniego i frontu zachodniego z wykorzystaniem wiernych replik umundurowania armii pruskiej i rosyjskiej, pirotechniką filmową, replikami broni lekkiej i maszynowej oraz ciężką artylerią w postaci armat i czołgów z czasów Wielkiej Wojny.

Centralny punkt imprezy, czyli „Bój o Twierdzę Boyen”, rozpocznie się w sobotnie popołudnie o godzinie 17.30 na Majdanie Twierdzy Boyen. W rekonstrukcji udział weźmie blisko trzystu rekonstruktorów z Polski, Litwy, Rosji, Białorusi i Niemiec. „Bój o Twierdzę” to największa inscenizacja z okresu I wojny światowej z udziałem kawalerii konnej, ciężkich karabinów maszynowych, artylerii, a także pokazem kaskaderskim i pirotechniką filmową.

Święto Twierdzy Boyen trwać będzie od czwartku do niedzieli. Uczestnicy poza możliwością oglądania inscenizacji, będą mogli obejrzeć specjalnie przygotowane wystawy, filmy tematyczne w formule 3d, a także spróbować regionalnych specjałów podczas Kulinarnego Jarmarku.

CENY BILETÓW:
bilet normalny: 12 zł / ulgowy: 7 zł
bilet grupowy: 10 zł / ulgowy: 5 zł
karnet weekendowy: 20 zł / ulgowy: 12 zł
karnet trzydniowy: 30 zł / ulgowy: 17 z
posiadacze Giżyckiej Karty Mieszkańca: 1 zł
Dzieci do 7 roku życia bezpłatnie

Bilety można kupić online na stronie www.ekobilet.pl/twierdzaboyen. Do podanych cen należy doliczyć 1 zł opłaty transakcyjnej.

Szczegóły

Data:
Sierpień 11, 2018
Koszt:
1PLN – 30PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
http://mojegizycko.pl/operacja-boyen-2018/

Miejsce

Twierdza Boyen Giżycko
Turystyczna 1
Giżycko, warmińsko - mazurskie 11-500 Polska
+ Google Map
KALENDARZ IMPREZ MAZURY 2019 – zobacz kalendarz wg największych miast:
Kalendarz imprez Giżycko 2019
Kalendarz imprez Mrągowo 2019

Wszystkie najważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Warmii i Mazurach w jednym kalendarzu imprez w serwisie www.KursNaMazury.pl! Zobacz co ciekawego będzie się działo regionie warmińsko – mazurskim w najbliższym czasie! Zachęcamy do lektury kalendarza – dodaj witrynę do ulubionych, aby już nigdy nie zapomnieć o imprezach, koncertach i innych wydarzeniach!